«استمرار تازگی» منتشر شد

در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

استمرار تازگی منتشر شد

حمیدرضا شکارسری شاعر در گفت و گو با خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره کتاب جدیدش گفت:هفته گذشته کتابم با عنوان «استمرار تازگی» منتشر شد.

وی افزود:این کتاب مجموعه نقد و بررسی شعر و به اصطلاح شاعری ۱۰ شاعر معاصر است که از جمله آن‌ها می‌توان به «شاملو»، «سهراب سپهری»، «سیمین بهبهانی» «طاهره صفارزاده»، «احمد عزیزی» و «قیصر امین پور» اشاره کرد.

این شاعر با بیان اینکه این کتاب مجموعه پژوهش و نقد ادبی است که توسط نشر ایهام منتشر شده است، بیان کرد: هم اکنون کار‌های برگزاری مراسم رونمایی آن در مکان های مختلف انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه کتاب دیگر «عاشقانه‌های رنوی پیر قرمز» است، بیان کرد: این کتاب در انتشارات سیب سرخ هفته گذشته منتشر شد. مجموعه‌ای از ۵۰ تا ۶۰ شعر عاشقانه است که ویژگی آن محوریت در شعر عاشقانه عاشق و معشوق را شامل می شود، شخصیت‌های دیگر شخصیت هایی خنثی هستند که در این مجموعه شعر تلاش شده رنوی پیر قرمز شخصیت اصلی این روایت‌های عاشقانه باشد یا حداقل در شخصیتی هم تراز با شخصیت عاشق و معشوق ایفای نقش کند از این منظر این مجموعه شعر برایم اهمیت زیادی دارد و می‌تواند حرفی نسبتا تازه در میان مجموعه‌های عاشقانه دیگر داشته باشد.

شکارسری با اشاره به مجموعه شعرش با عنوان «لبخند تلخ مونالیزا» اظهار داشت: مجموعه شعرم تحت عنوان «لبخند تلخ مونالیزا» از وزارت ارشاد برگشته و مراحل نهایی را در نشر هزاره ققنوس می‌گذراند. این مجموعه شعر با مضامین جنگ و ضد جنگ شکل گرفته است و از آنجایی که از ارشاد آمده  و مراحل فنی انتشارش را می‌گذراند شاید تا آخر پاییز منتشر شود.

انتهای پیام/