ایتالیا و ارمنستان فیلم‌های خود را به اسکار فرستادند

ایتالیا «خائن» و ارمنستان «شب طولانی» را به اسکار فرستادبه گزارش خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم سینمایی «خائن» در ژانر مافیایی به عنوان نماینده کشور ایتالیا برای بخش بین المللی اسکار ۲۰۲۰ انتخاب شد.

این فیلم که در جشنواره فیلم کن شرکت کرده بود، بر اساس داستان واقعی توماسو بوسکتا ساخته شده است. بوسکتا به عنوان اولین خبرچین مافیایی در سال ۱۹۸۰ میلادی در جزیره سیسیلی ایتالیا شناخته می‌شود.

هالیوود ریپورتر این فیلم را یک «پدر خوانده واقعی» عنوان کرده است. فیلم «خائن» چندین جایزه از جشنواره‌های ایتالیایی دریافت کرده که شامل بهترین کارگردانی برای مارکو بلوکیو در جوایز گلدن گلوب ایتالیا و جایزه بهترین فیلم، کارگردانی و فیلمنامه از جشنواره روبان نقره‌ای این کشور می‌شود. سونی پیکچرز این فیلم را در تاریخ ۲۷ نوامبر (۶ آذر) اکران خواهد کرد.

ایتالیا هنوز با ۱۴ کاندید، رکورد بیشترین حضور یک کشور در اسکار را در دست دارد. کشور فرانسه با ۱۲ بار حضور در رتبه بعدی است.

کشور ارمنستان هم به تازگی فیلم سینمایی «شب طولانی» را به اسکار ارسال کرده که سه داستان از تاریخ ۱۰۰۰ ساله ارمنستان را مرور می‌کند. داستان این فیلم از قرن ۲۱ و با روایت زندگی یک زوج آغاز می‌شود و بعد از سال به ۱۹۱۵ باز می‌گردد. سپس بعد از آن به دوران خیلی قدیمی‌تر می‌رود و داستان قرن ۱۱ میلادی این کشور را روایت می‌کند.

ارمنستان از سال ۲۰۰۱ به اسکار فیلم ارسال کرده، اما هنوز موفق به کسب نامزدی اسکار نشده است. فیلمی که توسط این کشور به نام «زلزله» در سال ۲۰۱۶ به اسکار ارسال شد، به دلیل حضور بازیگران و عوامل روسی بیش از بازیگران ارمنی، توسط آکادمی اسکار رد شد.

جوایز اسکار نود و دوم در تاریخ ۹ فوریه ۲۰۲۰ (۲۰ بهمن) اهدا خواهد شد.

انتهای پیام/