صداوسیما ادعای سازنده فیلم کلوپ همسران را تکذیب کرد

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، اداره کل بازرگانی سازمان صداوسیما ادعای مهدی صباغ زاده تهیه کننده و کارگردان فیلم کلوپ همسران را رد کرد.

این کارگردان امروز ۲۸ مهر در گفت‌وگو با یک خبرگزاری مدعی شده بود که عدم پخش آگهی و زیرنویس فیلمش صرفاً به علت مخالفت رئیس سازمان صداوسیما بوده و کمیته بررسی کننده فیلم که زیر مجموعه اداره کل بازرگانی صداوسیما است مخالفتی با پخش تیزر و زیرنویس فیلم کلوپ همسران نداشته است.

مهدوی مهر مدیر کل بازرگانی سازمان صداوسیما در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی رسانه ملی با ذکر علل مخالفت این کمیته با پخش تیزر و زیرنویس این فیلم، ادعای کارگردان و تهیه کننده فیلم کلوپ همسران را به طور کامل رد کرد و تصویر نامه مورخ ۹۸.۷.۲ خود به ریاست سازمان را درباره علل مخالف کمیته بررسی فیلم در اختیار اداره کل روابط عمومی سازمان قرار داد.

وی ادامه داد: در صورت جلسه این کمیته که به امضای کارشناسان آن که همگی از چهره‌های شناخته شده فیلم و سریال تلویزیون هستند رسیده، صراحتاً علل مخالفت اعضای کمیته ذکر شده است.

مهدوی مهر افزود: متن این صورت جلسه از این قرار است: «با توجه به اینکه این فیلم فاقد هرگونه پیام مثبت و آموزنده بوده است و از طرفی الفاظ نامناسب و شوخی‌های خلاف عرف در آن دیده می‌شود، اعضای کمیته سینمایی سازمان این فیلم را اثر ضعیفی دانسته‌اند و بنابراین مشمول حمایت‌های تبلیغی صداوسیما قرار نمی‌گیرد. »

مهدوی مهر با اشاره به وجود شوخی‌های سخیف در این فیلم تصریح کرد: تبلیغ فیلم‌هایی فاقد پیام‌های اخلاقی و ارزشی و مملو از شوخی‌های سخیفی که بنیان خانواده را هدف قرار می‌دهد، در قاب تلویزیون که رسانه‌ای عمومی است، جایی ندارد.

مدیر کل بازرگانی سازمان صدا و سیما با بیان اینکه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار می‌رود با نگاهی دقیق‌تر به موضوعات فیلم‌های سینمایی نظارت کند، گفت: جای تعجب است که شورای پروانه نمایش چرا به برخی فیلم‌ها با چنین محتوا‌هایی که بنیان خانواده را هدف قرار می‌دهد و متزلزل می‌کند، مجوز اکران می‌دهد.

گفتنی است کمیته سینمایی اداره کل بازرگانی صداوسیما متشکل از ۷ عضو است که برای حمایت از فیلم‌های سینمایی و امتیاز پخش رایگان زیرنویس‌های فیلم‌های سینمایی در جلسه‌ای تخصصی در خصوص صدور مجوز پخش تیزر‌ها و زیرنویس‌های فیلم‌های سینمایی در حال اکران تصمیم گیری کرده و مراتب را به استحضار ریاست سازمان می‌رسانند.

انتهای پیام/