ماجرای امضای نامه حمایتی سینماگران از محمد امامی و انتشار تکذیبیه‌ها

به گزارش خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد امامی به دستور مقام قضایی به دلیل فساد مالی بازداشت و روانه زندان شد، اما هنوز جلسات رسیدگی به اتهامات محمد امامی در این پرونده برگزار نشده است.

نامه حمایتی ازمتهم صندوق ذخیره فرهنگیان تائید و تکذیب می‌شود

با توجه به شیوع ویروس کرونا رئیس دستگاه قضا مصوبه‌ای را ابلاغ کرد که بر اساس آن برخی زندانیان به مرخصی آمدند. اما این مصوبه باعث شد نامه‌ای دسته جمعی از دست‌اندرکاران سینما و تلویزیون به حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه منتشر شود که در آن خواستار آزادی محمد امامی تهیه‌کننده سریال‌ «شهرزاد» هستند.

نامه حمایتی ازمتهم صندوق ذخیره فرهنگیان تائید و تکذیب می‌شود

از سویی خبر دیگری منتشر شد که این نامه به درخواست خانواده محمد امامی برای دادن مرخصی به او بوده است و سینماگران قصد حمایت از این متهم و یا دخالت در دستگاه قضا را نداشته اند.

این اتفاق انتقاداتی را نیز به همراه داشت از نیما حسنی نسب منتقد تا مصطفی وثوقی‌کیا از چهره‌های رسانه‌ایِ سرشناس اصولگرایان که نوشت: ‏«چقدر هم زیبا. خیلی خودجوش دوستان تصمیم گرفتن از این همه متهم بانک سرمایه فقط تقاضای آزادی ‎محمد امامی رو داشته باشند. حداقل برای شکل کار اسم چند نفر دیگه رو هم میاوردید که آدم باور کنه مسئله تون انسان‌دوستانه است و مباحث مالی مطرح نیست.»

همچنین امیر ابیلی منتقد سرشناس دیگر گفته است: «نامه‌ی سینماگران به قوه‌ی قضاییه برای آزادی محمد امامی اتفاق مهمی است. یک معیار مهم برای سنجش میزان صداقت اعتراض همیشگی آن‌ها به وجود فساد در کشور در آینده. کاش قوه‌ی قضاییه اسامی کامل امضاءکنندگان را رسانه‌ای کند.»

اما حالا برخی از کسانی که نامشان در این اسامی وجود دارد با اطلاعیه ها و مصاحبه های مختلف اقدام به تکذیب ماجرا کرده‌اند.

اولین نفری که این موضوع را تکذیب کرد محسن تنابنده بود و با صراحت امضای نامه برای آزادی محمد امامی را تکذیب کرد. تا این لحظه مهران احمدی، محمد حسین مهدویان، روح الله حجازی، عباس رزیجی و مهدی کرم پور امضای خود را تکذیب و کیانوش عیاری و خسرو نقیبی تائید کردند.

ماجرای امضای نامه حمایتی سینماگران از محمد امامی چیست؟

باید دید در نامه‌ای که منتشر شده دیگر چه کسانی دست به تکذیبیه خواهند زد و باشگاه خبرنگاران جوان پیگیر پشت پرده انتشار این نامه و کسانی که تکذیب یا تایید می‌کنند، خواهد بود.

انتهای پیام/