مدال یا سکه یادبود صلح تولید می‌شود

مدیرعامل خانه سکه ایران در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رحیم پرنیا مدیرعامل خانه سکه ایران به  خبرنگار حوزه میراث و گردشگری  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت:به مناسبت روز جهانی صلح و در همکاری با موزه صلح ایران اولین مدال یا سکه یادبود صلح را تولید می‌کنیم. این مدال یا سکه از نقره خالص تولید می‌شود. در یک طرف آن نماد صلح در میدان پارک شهر و در طرف دیگر آن آرم موزه صلح تهران نقش بسته است.

مدال یا سکه یادبود صلح تولید می‌شود

او افزود:مدال یا سکه یادبود صلح در کتابی تعبیه خواهد شد؛ مطالب مرتبط درباره جنگ‌هایی است که در دنیا اتفاق افتاده و اهداف موزه صلح نیز به صورت مصور و با جزئیات در این کتاب آمده‌اند. این محصول در نهایت ۵۰۰ قطعه خواهد بود و به زودی ارائه می‌شود البته در برنامه داریم که خانه سکه ایران در راستای تولید مدال صلح محصولات بعدی را نیز با همکاری موزه صلح تولید کند.

مدال یا سکه یادبود صلح تولید می‌شود

مدیرعامل خانه سکه ایران ادامه داد:تمبر کاغذی نیز ضمیمه کتاب خواهد شد.

پرنیا درباره تولیدات دیگر خانه سکه ایران نیز از طی کردن مسیر فروش مدال یا سکه یادبود خرس سیاه بلوچ گفت و اعلام کرد:قرار بر این بود که بابت فروش هر قطعه این محصول ۵۰ هزار تومان به صندوق خرس سیاه بلوچ واریز شود تا هم به محیط‌بانانی که از منطقه زندگی خرس سیاه بلوچ حفاظت می‌کنند کمک شود و هم زمینه رسیدگی بیش از پیش به محیط زندگی این حیوان فراهم شود.

وی ادامه داد:تا امروز از عایدات فروش مدال یا سکه یادبود خرس سیاه بلوچ ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در حساب این صندوق پول واریز شده است.

مدال یا سکه یادبود صلح تولید می‌شود

انتهای پیام/