معرفی کتاب «نخل‌های بی سر» اثر قاسمعلی فراست

معرفی کتاب «نخل‌های بی سر» اثر قاسمعلی فراستبه گزارش خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، رمان «نخل‌های بی سر» اثری از قاسمعلی فراست است و داستان مقاومت مردم خرمشهر، ایثار‌ و رشادت‌های آنها در هشت سال دفاع مقدس را روایت می کند. 

داستان با شروع جنگ، آغاز می‌شود و ناصر، شخصیت اصلی داستان است که در کنار برادرش، حسین و خواهرش شهناز در مقابل دشمنان بعثی می ایستند.

خانواده ناصر در تب و تاب ماندن یا رفتن سرگردانند؛ پدر و مادر او گمان نمی‌کنند جنگ به این راحتی خانه و کاشانه آن‌ها را هدف قرار دهد. ناصر، حسین و شهناز، پدر و مادر را ترغیب به رفتن می‌کنند و خود می‌مانند تا از شهر دفاع کنند و …

این کتاب از «اولین» آثار ادبیات دفاع مقدس است و مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و تاکنون بارها تجدید چاپ شده است.

قرار است در بیست و یکمین عصرانه کتاب و همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از قاسمعلی فراست، نویسنده این کتاب در حوزه ادبیات دفاع مقدس تجلیل شود.

مراسم بزرگداشت قاسمعلی فراست روز شنبه (۲۵ آبان ۱۳۹۸) در سرای اهل قلم برگزار می‌شود و در آن مصطفی رحماندوست، رضا امیرخانی، مجید قیصری، قاسمعلی فراست و نیکنام حسینی‌پور به ارایه سخنرانی خواهند پرداخت.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/