معماری رسانه‌های آینده؛محور مقالات اجلاس شانزدهم

معماری رسانه‌های آینده محور مقالات اجلاس شانزدهم

فرشید بهجت محمدی دبیر کارگروه مقالات شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه در گفت و گو با خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: محور‌های پنجگانه اجلاس عبارتند از تولید محتوا و سرویس‌های محتوا محور، زیرساخت‌های نوین توزیع و انتشار محتوا، کاربرد‌های هوش مصنوعی در صنعت رسانه، مراکز داده و زیرساخت‌های ابری امن و معماری رسانه که این امور از اولویت‌های موضوعی اجلاس هستند.

مدیر کارگروه مقالات ضمن یادآوری موضوعاتی که از شرکت‌کنندگان خواسته شده است، به عناوین مهم این اجلاس اشاره کرد و گفت:با توجه به تلاش‌های صورت گرفته و اخذنمایه پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC)) وهمچنین IEEE شاخه ایران در کنفرانس امسال، بیشترین تاکید ما به شرکت کنندگان رعایت فرمت ارائه مقالات علمی و رعایت اخلاق مهندسی و پژوهی در استفاده از منابع و همچنین تلاش برای ارائه نوآوری نسبت به فعالیت‌های قبلی در زمینه موضوع مقاله بوده است.

بهجت محمدی درباره تعداد مقالات ارسالی  بیان کرد: ۱۲۴ مقاله در سال جاری ارسال شده بودند که از این میان ۶۷ مقاله پذیرفته شدند. ازمیان ۶۷ مقاله پذیرفته شده،  ۲۹ مقاله برای ارائه شفاهی و ۱۳ مقاله برای ارائه به صورت پوستری در محوطه نمایشگاه انتخاب شد.

انتهای پیام/