مهارت به پویانمایی پیوند زده شد

مهارت به پویانمایی پیوند زده شدبه گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، مدیر شبکه آموزش سیما و رئیس مرکز پویانمایی صبا در نشستی با امضای تفاهم‎نامه همکاری از تعامل در تولید و پخش با موضوع‎های مهارت‌آموزی و استعدادیابی خبر دادند.

احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش در این دیدار با ابراز خشنودی از تعامل پیش رو ابراز امیدواری کرد، با افزایش روزافزون همکاری‌های فیمابین، تولید آثار پویانمایی و پخش آن‎ها سرعت می‎گیرد.

وی تولید در شبکه آموزش را مبتنی بر شعار «مردم، آموزش و مهارت» دانست و افزود: شبکه هفت برای رسیدن به این هدف تلاش می‎کند تا از آموزش رسمی صرف به سمت آموزش‎های مهارتی حرکت کند، آموزش‎هایی که نه تنها مبتنی بر مهارت هستند بلکه مهارت مبتنی بر توانایی محور آن‎هاست. به عبارت دیگر، دانش مبتنی بر توانش مهم‎ترین اصل تولید در شبکه آموزش است.

احمدی افزادی در ادامه پویانمایی را بهترین ابزار آموزش توصیف کرد و گفت: نسل دیروز و امروز در کنار کارتون‌هایی مانند «باخانمان»، «خانواده دکتر ارنست» و «پلنگ صورتی»، پویانمایی‎ای مانند «شکرستان» را دیده و لذت برده‎اند، کار‌هایی از این نوع با ماندگاری در ذهن مخاطب، خلاقیت را در چندین نسل نهادینه می‎کند.

وی با تاکید بر دستور ریاست محترم سازمان و معاون محترم سیما هدف نهایی برنامه‌های آموزشی شبکه هفت را آموزش مهارتی خواند و گفت: تمامی‌کارشناسان آموزشی بر این باورند که آموزش صرف نمی‎توانند مبنای مهارت قرار داده شود، با توجه به این اصل برنامه‎سازان و مدیران ما تلاش می‌کنند تا سرگرمی و تفریح را با آموزش مهارت پیوند بزنند.

مدیر شبکه آموزش بر اهمیت تقویت قوه خیال و رویا تاکید کرد و افزود: کودکان و نوجوانان ما امروز در معرض بیماری دیجیتالیسم مدرن هستند و برای مقابله با این بیماری باید به سمت ساخت پویانمایی‌هایی برویم که با تقویت قدرت تخیل و رویای مخاطب آن‎ها را به سمت استفاده از مهارت‎های دستی و فنی ترغیب و تشویق کند.

او در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد، تولیدات مرکز صبا فصلی نو را در مهارت‎آموزی شبکه هفت باز می‎کند.

در ادامه محمدرحیم لیوانی این تفاهم‎نامه را فصل تازه‎ای از همکاری‌های مرکز صبا با شبکه آموزش توصیف کرد و گفت: شبکه هفت سیما پیش از این نیز همکاری بسیار خوبی در پخش تولیدات مرکز صبا داشت و امیدواریم این تفاهم موجب ارتقای آن شود.

رئیس مرکز صبا گفت: بر اساس توصیه‌های معاون محترم سیما، تولیدات صبا باید با برنامه‌های مکملی در بخش‎های مهارتی، استعدادیابی، تحلیلی و راهبردی گسترش پیدا کند.

لیوانی ادامه داد: همچنین شبکه آموزش می‎تواند با نمایش پشت صحنه تولید آثار پویانمایی به بهترین شکل و با آموزش تکنیک‎های ساخت برای جوانان علاقه‎مند به این هنر صنعت انگیزه بخش باشد.

وی افزود: امتیاز هنر صنعت پویانمایی در ایران، وجود جوانان با انگیزه و خلاق است به طوری که میانگین سنی فعالان عرصه هنر‌های دیجیتال ۲۸ سال برآورد شده و شبکه آموزش باید این امتیازات را برای خود فرصتی مغتنم در جذب مخاطب بداند.

انتهای پیام/